Strona fronda.pl mąci pojęcie schizmy.

sie 27, 2023

 Katolicka strona fronda.pl rozpowszechnia wiadomość podaną pierwotnie przez stronę pch24.pl , która opowiedziała o niemieckim katolickim arcybiskupie Berlina, który pozwolił nieformalnie „błogosławić” pary homoseksualne i związki porozwodowe.

 fronda.pl dała tej wiadomości tytuł „Schizma w Niemczech” – https://www.fronda.pl/a/Schizma-w-Niemczech-Abp-Koch-udziela-zgody-na-blogoslawienie-zwiazkow-homoseksualnych,219663.html

 To nie jest schizma! Schizma to „operacja chirurgiczna” oddzielenia się od Kościoła Katolickiego, a nie zakażenie jego „organizmu” bakteryjnym zakażeniem ropnym , które jako „sepsa” będzie rozchodzić się po całym ciele (to ośmieszanie chrześcijaństwa).

 KK potrzebuje schizmy, to znaczy wyrzucenia Niemców z Kościoła Rzymskiego, ale niestety papież Franciszek nie orzeka ich wykluczenia, i odtworzenia tam KK przez hierarchów zdrowych psychicznie („bliznowacenie” i „regeneracja”).

 Kościół potrzebuje schizmy! Przez jej brak poważni katolicy odchodzą z Kościoła, (homoseksualiści i tak nie cenią Kościoła, bo apollińskie skłonności oddalają od Boga).

 Błąd frondy.pl pogłębia zamęt w tej kwestii.

 AD

gospodarz strony Andrzej Dobrowolski