Piątek, 20.00, TVP Kultura – western Zawodowiec. Komiksowa opowieść o tym jak naprawdę organizuje się rewolucję. Powtórka – niedziela 2.00 w nocy. Można nagrać! ………………………………….. Wtorek, 22.20, TVP Kultura – lekki ale niegłupi film Długie Pożegnanie, dotykający kwestii samosądu w świecie gdzie praworządność stała się farsą.

Pogrzeb ciał dzieci

Gru 13, 2020

 Dzięki fundacji Nowy Nazaret Marii Bienkiewicz zwłoki 640 dzieci nienarodzonych zostały pochowane na cmentarzu w Gończycach. To zmieniło los ciał – zamiast traktowania jako odpadów medycznych zostały pożegnane jako ludzie. Pogrzeb miał rzymsko-katolicką oprawę.

 Fundacja Nowy Nazaret zgodnie z polski prawem zwraca się o wydanie zwłok po które nie zgłosili się rodzice i chowa je na cmentarzach.

 Andrzej Dobrowolski

„– Kiedy w prosektorium szykowaliśmy te dzieci do uroczystości pogrzebowej, każde z nich brałam na ręce, umyte owijałam w pieluszkę. Widziałam wśród nich wiele pięknych zdrowych dzieci, choć były oczywiście także chore, z widocznym rozszczepem kręgosłupa i innymi wadami. Były także dzieci z Zespołem Downa, w tym wiele rozczłonkowanych w wyniku aborcji. Na wielu maleńkich twarzyczkach widać było grymas ogromnego bólu – mówi Maria Bienkiewicz – Ja zajmuję się przede wszystkim ratowaniem dzieci. Ci, których czasem w ostatnim momencie wyciągnęłam spod noża, dziś są dorosłymi ludźmi.”

kresy.pl

gospodarz strony Andrzej Dobrowolski