19 września 2020r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Koncertowe >Podziel się miłością< - Sławomir Michalik

Kiedy spada do nas nieszczęście ważne jest, by spotkać kogoś, kto nam pomoże przezwyciężyć ból, samotność, rezygnację. Tym bardziej, jeśli dotyka ono młodego, zdolnego, pełnego marzeń i planów na przyszłość człowieka. Wtedy liczy się to, by mieć wokół siebie oddanych przyjaciół, którzy w pełni to zrozumieją.  Tak też się stało po nieszczęśliwym wypadku jakiemu uległa Teresa Michalczyk, wypadku, który przykuł uczennicę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 do łóżka.

Z potrzeby serca, ludzkiej solidarności w nieszczęściu znalazło się grono kilku młodych ludzi, entuzjastów, skorych do pomocy dawnej, szkolnej koleżance z Gimnazjum nr 5 w Garwolinie. W ramach projektu edukacyjnego „Uczniowie dla Tereski” gimnazjaliści,  Julia Moch,  Natalia Bieniawska, Wojciech Jonczak, Piotr Domański, Mateusz Tudek, Michał Piłka i Jakub Michalik, zdecydowali się  wesprzeć ją zarówno finansowo, organizując akcje charytatywne, jak i moralnie, budząc nadzieję na lepsze jutro i dodając otuchy bliskiej osobie, że nie jest sama w nieszczęściu jakie ją spotkało, że nie wszystko jeszcze stracone.

Ci młodzi ludzie od września ubiegłego roku organizują różne przedsięwzięcia charytatywne. Jednym z nich było między innymi przedstawienie „Chrystus połamany” połączone ze zbiórką pieniędzy w parafii Marki Boskiej Częstochowskiej. Ostatnim ważnym wydarzeniem było zorganizowanie koncertu charytatywnego w CSiK w Garwolinie. W dniu 13 lutego, w przeddzień walentynek, wśród czerwonych balonikowych serduszek występowali młodzi, utalentowani wykonawcy. Mogliśmy usłyszeć znajomych, młodych solistów. Wśród nich Monikę Szostak, Elizę Michalczyk, Paulę Mikulską, Karolinę Jaroń, Pawła Pałyskę, Jaśka Kotlarskiego i Ewę Szewczyk. Przy wykonywaniu wzruszających, mądrych, czasem zabawnych piosenek przygrywał na gitarze Mateusz Głowala. Na scenie pojawiły się również w dynamicznym tańcu mistrzynie Polski cheerleaders, Julia Moch, Natalia Bieniawska, Ola Chłopek, Ania Wałachowska,  Kasia Królik, Natalia Grzeszczak, Weronika Krawczyk i Milena Balkiewicz. Mogliśmy zobaczyć niezwykłe triki wyjątkowo uzdolnionego iluzjonisty Maćka Bieniawskiego, ucznia klasy IV szkoły podstawowej. Dla Tereski zaprezentowali się w tańcu towarzyskim  cha-cha, rumba i jive Natalia Miętus i Filip Włodarczyk. Za tło występu posłużyła prezentacja multimedialna przygotowana przez Kubę Mocha i Dominika Matuszewskiego. Program poprowadzili, Wiktoria Meloyan i Mateusz Tudek. Wszyscy oni zasługują na wyróżnienie i nie można ich w jakikolwiek sposób pominąć.

Bo takie koncerty dają nadzieję i zadają kłam temu, że młodzież potrafi myśleć tylko o sobie,  a wśród ludzi panuje znieczulica. To oni dają wszystkim wiarę, że tak naprawdę w życiu nie liczy się to, co posiadamy, ale to, czym możemy się podzielić z innymi. Ich entuzjazm sprawił, że  projektem żyje cała szkoła. W akcję pomocy Teresce włączyło się Grono Pedagogiczne i Dyrekcja Szkoły nr 5 . Szlachetny cel zjednoczył i zmobilizował ludzi dobrej woli.

„Przekleństwem naszych czasów jest taktyczne osierocenie nieszczęścia. Liczy się tylko wesoły refren, a wszystkie egzystencjalne zwrotki nie mają powodzenia” - pisał Krzysztof Majchrzak w Tygodniku Powszechnym. W tym wypadku nadzieją w nieszczęściu staje się drugi człowiek.  Młodzi ludzie bardzo często intuicyjnie wyczuwają co można bezinteresownie dobrego zdziałać dla kogoś, kto jest w potrzebie i za to im wszystkim dziękujemy.

                                                                                             Sławomir Michalik

http://www.czasgarwolina.plhttp://www.czasgarwolina.plhttp://www.czasgarwolina.plhttp://www.czasgarwolina.pl.

 

.