7 lipca 2020r. Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
M.R. - Boisko sportowe na osiedlu Stacyjna
Na półmetku wakacji 29 lipca po godz. 14 zostało otwarte boisko sportowe na osiedlu Stacyjna. Otwarcia dokonali: wiceburmistrz Garwolina Pani Maria Perek, wiceprzewodniczący  rady miasta Pan Józef Jędrzejczak oraz dyrektor Centrum Sportu    i Kultury Pan Jarosław Kargol. Poświęcenia obiektu dokonał ksiądz  Sławomir  Pękała      z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. Boisko jest zlokalizowane pomiędzy terenem przedszkola nr 8 a ogródkami działkowymi. Projekt boiska i wszystkie procedury niezbędne do jego powstania zostały wykonane w roku ubiegłym. Natomiast budowa boiska odbyła się wiosną i wczesnym latem bieżącego roku.  Nowy obiekt sportowy jest wielofunkcyjny. Posiada sztuczną nawierzchnię. Można na nim grać w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Boisko otacza ogrodzenie o wysokości 4 m. Obiekt jest ogólnodostępny, a korzystanie z niego jest nieodpłatne. Boisko będzie dostępne            w godzinach 9 – 20 w okresie kwiecień – październik. Jest ono w zarządzie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które opracowało regulamin jego użytkowania, który przewiduje m.in. zakaz spożywania alkoholu w obrębie obiektu oraz pierwszeństwo korzystania przez zorganizowane grupy przed pojedynczymi użytkownikami. Koszt boiska wyniósł razem z projektem 662 tys. zł.

http://www.czasgarwolina.pl

Inicjatorem budowy boiska sportowego na osiedlu Stacyjna jest radny z tego okręgu    i mieszkaniec osiedla Krzysztof Mianowski. Nowo otwarte boisko jest kolejnym oddanym do użytku w tej kadencji rady miasta. W poprzednim roku zostało zbudowane kosztem 380 tys. zł boisko do piłki nożnej o sztucznej nawierzchni przy Zespole Szkół     nr 5 oraz małe boisko o nawierzchni trawiastej za 49 500 zł na osiedlu w Koszarach. Jeszcze w tym roku zostanie wykonany za kwotę 1 mln 340 tys. zł zespół boisk (do piłki nożnej i wielofunkcyjne) wraz zapleczem  przy Zespole Szkół nr 2 w Koszarach w ramach programu „Orlik”. Połowa kosztów budowy, tj. 666 tys. zł zostanie sfinansowana              ze środków Ministerstwa Sportu i Sejmiku Województwa Mazowieckiego.  Wszystkie wymienione boiska są ogólnodostępne i można z nich korzystać nieodpłatnie.

Idea budowy oświetlonych boisk o sztucznej nawierzchni, zlokalizowanych przy większych osiedlach w Garwolinie była jednym z punktów programu wyborczego Stowarzyszenia dla Garwolina. SdG stara się w radzie miasta realizować ten punkt, spotykając się przy jego realizacji ze zrozumieniem większości radnych, również  spoza stowarzyszenia.  Efektem tego jest powstanie m.in. nowo otwartego obiektu. Ogólnodostępne,  nieodpłatne boiska sportowe na pewno przydałyby się jeszcze na osiedlach Działki oraz Żwirki i Wigury przy Zespole Szkół nr 1. Trudno dziś powiedzieć czy jeszcze w tej kadencji pozwolą na to środki budżetowe. Nie wiemy przecież w chwili obecnej jak sytuacja kryzysowa przełoży się na dochody miasta w przyszłym roku. Pokaże to dopiero czas. A tymczasem życzę wszystkim małym i większym użytkownikom boiska na osiedlu Stacyjna bezpiecznego i radosnego korzystania z niego.

http://www.czasgarwolina.pl

http://www.czasgarwolina.pl

http://www.czasgarwolina.pl

Michał Rękawek