24 września 2020r. Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Pan Stefan Gora zgłosi strefę

          To wicestarosta garwoliński, pan Stefan Gora, zgłosi tworzoną przez władze powiatowe pod obwodnicą Garwolina strefę aktywności gospodarczej do banku informacji Państwowej Agencji Informacji dla Inwestorów Zagranicznych ( http://www.paiz.gov.pl/pl ). To działanie konieczne dla dotarcia z informacją o istnieniu strefy i jej walorach do firm poszukujących lokalizacji w Polsce.

             Duże firmy mają kłopot z ze znalezieniem uzbrojonych w infrastrukturę dużych działek przekwalifikowanych pod przemysł w miejscu odpowiedniego potencjału zatrudnienia (miasta). Takich działek, w które „wpasują się” gabarytowo bez konieczności skupowania rozdrobnionej ziemi od kapryśnych lub przesadnie zachłannych właścicieli.

               Władzom powiatowym życzmy wytrwałości w pozyskiwaniu firm zasobnych w kapitał, technologię, innowacje. Takie firmy dają szanse na trwałe zadomowienie w Mieście.

               Piszę o wytrwałości, bo wymaganie szybkiego znalezienia odpowiedniego inwestora w czasie kryzysu nie byłoby rozsądne. Oprócz wypełnienia wszystkich standardów tworzenia strefy, jej gospodarzom potrzebny będzie jeszcze w staraniach o uprzemysłowienie uśmiech Fortuny. I tego im życzmy w ich najważniejszej pracy.

                                                                                             Andrzej Dobrowolski

Mapka strefy aktywności gospodarczej (ze strony starostwa garwolińskiego)

http://www.czasgarwolina.pl

.