21 września 2020r. Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Ciemność pod obwodnicą kryje strefę przemysłową

           Od kilkunastu miesięcy na obwodnicy naszego miasta panują ciemności. Zmiany prawne nałożyły obowiązek finansowania kosztów oświetlenia przez samorządy. Mimo deklaracji burmistrza Mikulskiego, że “bezpieczeństwo jest najważniejsze” do dziś brak porozumienia z władzami gminy Garwolin i załatwienia sprawy dwu liczników.

 

           Czy do tego trzeba kilkunastu miesięcy? Czy władze gminy i miasta mogłyby wykazać się determinacją w załatwieniu tak banalnej wydawałoby się sprawy?

 

            To także sprawa wizerunku miasta. Wielu przejeżdżających przez nasze miasto dziwią te ciemności. Okazuje się, że łatwiej przecinać wstęgi na otwarcie znanej sieciowej jadłodajni i pozować do fotek z wieśmackiem w garści, niż zrobić coś dla bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Może Państwo spróbujecie ten temat podrążyć. Poniżej link do jedynego dotychczas materiału dziennikarskiego.

 

http://wirtualnygarwolin.pl/archiwum-aktualnoci/129-obwodnicamrok

 

Pozdrawiam,                                                                                                    M. Michalik

                                                                                                                                                                               

 

Od gospodarza strony: kwestia jest i dlatego ważna, że oświetlenie obwodnicy dawałoby reklamowy sznyt strefie aktywności gospodarczej. Andrzej Dobrowolski

.