19 września 2020r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Palikot o Tylkowskim

           Pan Piotr Tylkowski z Garwolina – o czym pisaliśmy – kandyduje do Sejmu z list Ruchu Palikota. Tydzień temu udzielił wypowiedzi dla TV Garwolin, gdzie prostodusznie i szczerze przedstawił swe skromne kompetencje do bycia prawodawcą. Dobre w nim to, że nie umie kłamać jak z nut, czarując półinteligentów. Na mnie zrobił wrażenie osoby nieświadomej powiązań TVN (gdzie miał staż) z PO, czy Ruchem Palikota (gdzie dostał miejsce na liście).

            Złośliwe komentarze internautów w całej Polsce skłoniły go do nerwowej riposty, w której zamanifestował niechęć do krytyki. Jak cytuje Gazeta Wyborcza – stwierdził, że „ma w d….. krytyków”.

            W związku z tym dziennikarz Wirtualnej Polski zapytał Janusza Palikota o Piotra Tylkowskiego. Proszę posłuchać co ten powiedział o garwolinianinie, to dopiero wypowiedź!!!

„Dziennikarz: - Wielu jest też takich jak Wiesław Rozbicki czy Piotr Tylkowski, który robi oszałamiającą karierę w internecie. Dlaczego ma pan na liście takich ludzi?

J. Palikot: - Tylkowski jest niepełnosprawny umysłowo i jestem pewien, że nie wejdzie do Sejmu. Wystawiliśmy go nie po to, aby wygrał, tylko żeby pokazać, że w Polsce żyje ogromna liczba osób wykluczonych, które nie funkcjonują w przestrzeni publicznej. Ich odmienność tak bardzo nas razi, że wolimy ich zamknąć w domach opieki społecznej. Musimy otworzyć się mentalnie na takich ludzi.

-A jak pan Tylkowski jednak zdobędzie mandat, to co, będzie pan brał odpowiedzialność za jego działania polityczne? Będzie pan wciskał guzik do głosowania za niego?

- Przecież mówię, że on się nie dostanie, ja to wiem.

- To cynizm. Dopiero co zapewniał pan, że na listach RPP są sami młodzi, wykształceni.”

Cytujemy za:

http://wpolityce.pl/wydarzenia/15817-janusz-palikot-w-wywiadzie-wystawilem-niepelnosprawnego-umyslowo-i-tak-nie-wygra

           Mam nadzieję, że pan Piotr Tylkowski nie przejmuje się tymi słowami! Niechże spojrzy na to tak: oto obnażył myślenie człowieka, któremu właśnie zaufało 10% Polaków, który lata był w Platformie Obywatelskiej, który był jedną z twarzy demokracji.

             Co na to pani profesor Uniwersytetu Warszawskiego - Magdalena Środa, która Ruch Palikota popiera?

                                                                                                             Andrzej Dobrowolski

.