13 lipca 2020r. Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Decyzje w sprawach sportu

      Radni miejscy zwiększyli wydatki wspomagające stowarzyszenia sportowe. W ostatnich dwóch latach przeznaczono o ponad 100 tysięcy zł więcej na działalność klubów rozwijających umiejętności piłkarzy, cheerleaderek, siatkarzy, badmintonistów, kolarzy i tenisistów. Należy w tym momencie zauważyć, że pieniądze przyznane przez radę dzieli burmistrz miasta Tadeusz Mikulski, poprzez powołaną swym zarządzeniem komisję konkursową, i to od niej zależy jak zostaną rozdzielone. To trudne zadanie, nie sposób usatysfakcjonować wszystkich.

      Jak grzyby po deszczu powstają osiedlowe i szkolne boiska, na których nasze dzieci mogą uprawiać różne dyscypliny sportowe. I tak przy Zespole Szkół Nr 5 na Romanówce powstało wielofunkcyjne boisko pokryte sztuczną trawą. Dla tej samej społeczności szkolnej i osiedlowej będzie opracowany projekt hali sportowej, jej budowa, mam nadzieję ruszy w niedalekiej przyszłości. Zadecydowaliśmy o budowie boiska osiedlowego w Koszarach. Już  niedługo powstaną boiska na Stacyjnej i na Działkach. Chcemy także, by w roku 2009 przy szkole „Dwójce” w Koszarach zostało wybudowane nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Do pozyskania 330 tys. zł z programu Orlik przyczynił się Mirosław Piętka.

      W środowisku piłkarskim trwają dyskusje na temat budowy boiska o sztucznej nawierzchni na stadionie. Rada miejska planowała za 1 mln zł wybudować w tym roku boisko 30 na 60 m na terenie OSiR, ale część amatorów sportu i sportowców zaangażowanych profesjonalnie uznała je za źle zlokalizowane i za małe. Dlatego decyzja o jego realizacji została zawieszona.

      Podjęliśmy również decyzję o kontynuacji starań o budowę basenu miejskiego. Uważamy, że budowa tego obiektu winna być w 50-85% finansowana z pozyskanych dotacji, bo zaplanowano duży basen, i miasta nie stać na samodzielne finansowanie budowy. Odrzuciliśmy pomysł, by zaryzykować całkowite finansowanie budowy z kasy miejskiej. Dobrze się stało, że pani skarbnik miasta wsparła nas w tej kwestii swym zdaniem. To zamyka usta naszym adwersarzom oskarżającym nas o złośliwe - wobec burmistrza i entuzjastów pływalni - postępowanie.

Autor jest polonistą w Szkole Podstawowej nr 5.  Jest przewodniczącym Komisji Spraw Społecznych Rady Miasta.

http://www.czasgarwolina.pl
Sławomir Michalik