26 września 2020r. Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Falsyfikacja darwinizmu? - link

   Strona internetowa Polonia Christiana zamieściła artykuł wieszczący nadejście nowego, nie-darwinowskiego spojrzenia na powstawanie gatunków, zapowiadanego przez Royal Society w Londynie. Oto fragment:

    /.../ Naukowiec z University of St. Andrews David Shuker rzucił wyzwanie Denisowi Noble, który opisał eksperyment usunięcia genów wici bakterii. Komórki  [s a m e - AD]  ponownie wygenerowały geny wici w zaledwie cztery dni i wyhodowały nowe ogony. Ten przykład błyskawicznej ewolucji w czasie rzeczywistym Shuker próbował tłumaczyć oczywiście doborem naturalnym. „To piękny przykład szybkiej neodarwinowskiej ewolucji” – argumentował badacz, który podobnie jak Jerry Coyne, forsuje utrzymanie za wszelką cenę standardowej linii neodarwinistycznej, podkreślającej, że ​​ostatecznie wszystko sprowadza się do „selekcji, selekcji, selekcji”, czyli przypadkowego procesu. 

   W neodarwinowskim poglądzie celowa ewolucja każdej komórki jest nie do pomyślenia. Prof. Noble odpierał ten atak, ale Shuker usiłował mu przerwać. Noble w końcu stwierdził: „Nie, to Pan musi teraz posłuchać! Kiedyś myślałem dokładnie jak Pan. Od wielu lat przyjmowałem nastawienie redukcjonistyczne. Kiedy ukończyłem studia, byłem patentowanym zwolennikiem redukcjonizmu.

    Redukcjonizm jest potężny i użyteczny. Nie zaprzeczam. Często go potrzebujemy. Ale to nie wszystko”. Noble opisał, w jaki sposób bakteryjne sieci regulacyjne przebudowały te geny w ciągu czterech dni poprzez hipermutację,  a k t y w n i e  p o s z u k u j ą c  r o z w i ą z a n i a , które dałoby im ogony i umożliwiło znalezienie jedzenia. „Selekcja naturalna tego nie osiągnęła. Zrobiła to naturalna inżynieria genetyczna” /.../

Ludzka wyobraźnia przyjmuje mechanizm selekcji doboru naturalnego stwarzający gatunki jak decyzje gestapowca selekcjonującego na rampie obozu koncentracyjnego ludzi do komór gazowych i do przeżycia; a mechanizm samodzielnej inżynierii genetycznej - jak cudowny mechanizm umieszczony w małych żyjątkach, by stworzenie wzrastało.

Read more: http://www.pch24.pl/swiecki-dogmat-przelamany--naukowcy-krytykuja-teorie-darwina,58218,i.html#ixzz59T0CExwI

opr.AD