29 maja 2020r. Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Kwesta na hospicjum

Witam!

W imieniu Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej pragnę poinformować o działaniach charytatywnych służących idei opieki nad nieuleczalnie chorymi.

Oto szkoły, które wzięły udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Akcji "Pola Nadziei": Gimnazjum nr 2 w Otwocku,  Gimnazjum w Osiecku, Gimnazjum w Kołbieli, Gimnazjum w Karczewie, Gimnazjum nr 3 w Otwocku, Zespół Szkół Rolniczych w Miętnem, Gimnazjum nr 5 w Garwolinie, Gimnazjum w Woli Rębkowskiej oraz Szkoła Podstawowa w Woli Władysławowskiej.

W akcji tej uczniowie-wolontariusze sadzą cebulki żółtych żonkili na terenie szkół niosąc nadzieję chorym w hospicjach. Ponadto w tym roku także Gimnazjum nr 1 w Garwolinie posadzi cebulki żonkila na rabacie miejskiej udostępnionej i przygotowanej przez Urząd Miasta Garwolin.

W dniach 31 października i 1 listopada Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej organizuje kwesty „Hospicjum to też życie…”. Nasi wolontariusze ubrani w żółte koszulki z logiem „Lubię pomagać” zbierać będą datki na rzecz poprawy życia pacjentów naszych hospicjów.

Kwesty odbędą się:
Cmentarz w Otwocku – 31X i 1XI
Cmentarz w Karczewie – 1XI
Cmentarz w Józefowie – 31X i 1XI
Cmentarz w Garwolinie – 31X
okolice Cmentarza w Kołbieli – 31X/1XI
Kościół w Osiecku – w terminie późniejszym

Liczymy na ciepłe przyjęcie naszych młodych i ambitnych wolontariuszy i z góry serdecznie dziękujemy i wolontariuszom i naszym ofiarodawcom.


OTWOCKIE TOWARZYSTWO OPIEKI PALIATYWNEJ
Ul. Żeromskiego 6
05-400 Otwock
Tel./fax: (022) 719 42 80
www.otophospicja.pl
Angelika Wojtasiewicz