24 września 2020r. Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Prezydent Polski w Chinach

 Media polskie są tak kłamliwe, że jesteśmy skłonni wątpić we wszystko, o czym mówią. Tymczasem polskie służby państwowe odniosły prawdziwy sukces, który nie powinien utonąć w zalewie wieści o wojnie wszystkich ze wszystkimi.

  Prezydent Polski Andrzej Duda, obok polityków rządzących sąsiednimi państwami europejskimi, złożył ważną wizytę w Chińskiej Republice Ludowej. Podpisane w Pekinie umowy mogą przyczynić się do poprawy sytuacji państw Międzymorza (pomiędzy morzami Adriatyckim, Bałtyckim i Czarnym), poprawy związanej z wejściem do gry w naszym regionie nieobecnego od 700 lat potężnego ośrodka państwowego z Dalekiego Wschodu.

 Dzięki Jackowi Tylkowskiemu czytelnicy Czasu Garwolina wiedzą o planach budowy kolejowego Nowego Jedwabnego Szlaku z Chin, szlaku który miałby kończyć się w Pilawie. To byłby impuls rozwojowy i dla całej Polski,  i dla gospodarki ziemi garwolińskiej. (Na chińskich mapach Polski niewątpliwie oznaczono Garwolin - przedsiębiorcom z Chin znana jest nasza strefa przemysłowa, w której już rozważali lokalizację fabryki.)

                                                                                                             Andrzej Dobrowolski

.