Niegodna reakcja prawosławnych patriarchów na zgwałcenie Kościoła katolickiego. Link i komentarz

gru 28, 2023

 Grzegorz Górny poinformował na stronie wpolityce.pl o reakcjach prawosławnych patriarchów na zezwolenie człowieka zwanego papieżem i jego inkwizytora na błogosławienie par homoseksualnych.

 Oto link do tego tekstu: https://wpolityce.pl/kosciol/676026-zamrozenie-dialogu-ekumenicznego-z-prawoslawiem 

Komentarz Czasu Garwolina

 Zezwolenie na błogosławienie par homoseksualnych jest złem, o czym już pisaliśmy. Nie dziwiłoby więc to, że chrześcijanie nie-katoliccy mówią o tym wprost, tak jak i my. Jednak złem jest to jak o tym mówią.

 W Kościele katolickim doszło do ogłoszenia skandalicznej „nauki” o błogosławieństwie par homoseksualnych nie dlatego, że patrycjat Watykanu sam taką inicjatywę podjął, ale dlatego, że została mu ona narzucona. Tak jak po rewolucji bolszewickiej żydokomuna, która wzięła w pacht Rosję, a potem Europę wschodnią, zgwałciła Cerkwie, mordując księży niezłomnych i zmuszając żywych do identyfikacji zbrodniczego komunizmu i chrześcijaństwa, do sankcjonowania w imię Boga bezmiaru zła żydo-ateizmu, donoszenia do KGB tajemnic spowiedzi. Nikt przytomny z katolików nie wini żadnej Cerkwi za zło tamtych lat rozumiejąc tło całego tego draństwa. Nie można mieć pretensji do zgwałconej kobiety o to, że została zgwałcona.

 Dramatyczne okoliczności abdykacji papieża Benedykta, wyrzucanie z Watykanu prawowiernych kardynałów, huraganowe poparcie światowych mediów należących do banków należących do kilku wielmożnych Żydów, popieranie LGBT przez posthitlerowców pokazują, że KK został także zgwałcony, choć innymi, „aksamitnymi” metodami bez bicia i zabijania. Dzięki nowoczesnym metodom socjotechniki, szkolnictwa laickiego, sądownictwa ludowego dziś niszczy się przeciwników w białych rękawiczkach.

 Prawosławni patriarchowie nie rozumieją tego, tak jak nie rozumieją swej przeszłości? Nie stać ich na słowa współczucia dla katolików? Zachęcają do przejścia do Cerkwi? A jeśli za rok Cerkwie Kanady, USA, Finlandii ogłoszą możliwość małżeństwa homoseksualistów, to nie zrozumieją tła takiego wydarzenia?

 Bracia prawosławni, prosimy o więcej przytomności i współ-czucia w pojmowaniu rzeczywistości. Bo jeszcze ktoś pomuśli, że całą tą akcję zrobiono na Wasze zlecenie.

Andrzej Dobrowolski

gospodarz strony Andrzej Dobrowolski