25 września 2020r. Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Zła wieść w sprawie basenu - Krzysztof Żochowski

            Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Mazowieckiego omawiane były zadania przeznaczone do realizacji w 2011 ze środków Totalizatora Sportowego w ramach Program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego na br.

           Ministerstwo Sportu przeznaczyło na ten cel 16 853400 zł. W związku z nieadekwatnością tej sumy do mnogości zadań pan Ryszard Stachurski sekretarz stanu w ministerstwie rządu pana premiera Donalda Tuska zaznaczył w piśmie do Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, że pieniądze te są przeznaczone wyłącznie na kontynuację już rozpoczętych inwestycji. Zarząd Województwa Mazowieckiego przesłał do komisji, w której zasiadam propozycję rozdysponowanie tych pieniędzy zgodnie z sugestiami ministerstwa.

          Pomimo moich protestów związanych z tym, że przyjmując taki algorytm podziału środków totalizatora sportowego, na basen w Garwolinie, jako nowo rozpoczętą inwestycję nie będzie ani złotówki, komisja głosami rządzącej większości czyli PO i PSL oraz po cichu wspierającego koalicję SLD przegłosowała taki właśnie sposób podziału pieniędzy. Tylko PIS był przeciw.

           Należy domniemywać że również na poniedziałkowej sesji Sejmiku program zostanie zatwierdzony poprzez rządzącą większość i w 2011 roku pieniędzy na basen nie dostaniemy.

Krzysztof Żochowski

Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego

.