21 września 2020r. Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Wieści z plebanii kolegiaty

Ksiądz Proboszcz Ryszard Andruszczak poinformował dziś radę parafialną o stanie spraw parafialnych.

Nieoficjalnie wiadomo już, że papież zaakceptuje prośbę naszego biskupa o uznanie świętej Anny za patronkę naszego Miasta. Będzie to usankcjonowanie średniowiecznej wizji opiekunki grodu nad Wilgą i przypomnienie autorytetu wspierającego życie parafii w roku jej 600-lecia.

Trwa zbiórka pieniędzy na budowę pomnika świętej Anny. Po opłaceniu wykonania przez Grzegorza Mikulskiego projektu wizualizującego kształt pomnika, na koncie pomnika znajduje się 31 000 złotych. Całkowity koszt pomnika brązu z podbudową wyniesie 170 000 złotych. Nad wykonaniem pomnika czuwa trzech radnych parafii i trzech biznesmenów-sponsorów  ze strony burmistrza Tadeusza Mikulskiego.

Na umiejscowienie pomnika na terenie przykościelnym nie trzeba pozwoleń państwowych inspekcji (budowlanej, pożarniczej), a tylko zezwolenia kościelne.

W styczniu remontowi poddane zostaną organy kolegiaty. Pracę tę wykona słynna podrzeszowska firma organmistrzów rodu Ziejków. Koszt - około 70 000 złotych. (Przypominam, że w przeszłości proponowano remont organów za milion złotych.)

Biskup naszej diecezji uzgodnił z zarządem Przymierza Rodzin w Warszawie, że po zakończeniu bezpłatnego czasu korzystania z siedziby w budynku parafialnym przez szkołę katolicką Przymierza Rodzin, rozpocznie ona opłacać na rzecz parafii Przemienienia czynsz w wysokości 7 500 złotych miesięcznie. Z pieniędzy tych Ksiądz Proboszcz przeznaczy część na wsparcie nauki niektórych uczniów tej szkoły.

Rada Parafialna przygotowuje jubileusz 600-lecia parafii.

                                                                                                             Andrzej Dobrowolski

.