25 września 2020r. Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Interpelacja K. Mianowskiego

Interpelacja do Burmistrza Miasta Garwolina 
Pana Tadeusza Mikulskiego


Panie Burmistrzu,

Kiedy będą nowe  zabawki  na os. Stacyjna?

Z początkiem lata bieżącego roku Urząd Miasta zamierzał dokonać montażu zabawek w cenie 20 tys. zł. na placu zabaw na os. Stacyjna.

Spółdzielnia Mieszkaniowa jako właściciel terenu stwierdziła, że zamierza przenieść plac zabaw w inne miejsce.  W związku z tym wystąpiła do Starostwa o stosowne pozwolenia, które miała otrzymać za ok. 2 miesiące.

W tej sytuacji Urząd Miasta w porozumieniu ze mną zdecydował, iż zamontujemy zabawki w nowotworzonym parku spacerowo-wypoczynkowym.

W parku miał powstać w tym roku plac zabaw za kwotę ok. 40 tys. zł.  Taką kwotę przewidywał harmonogram przygotowany przez odpowiedni Wydział Urzędu Miasta i przedstawiony radnym.  Decyzję o montażu zabawek w parku spacerowo-wypoczynkowym podjąłem w przekonaniu, że nowy plac zabaw na os. Stacyjna zostanie doposażony w zabawki za 20 tys. zł zgodnie z zapisem budżetowym na rok 2009 po wskazaniu przez Spółdzielnię nowej lokalizacji.  Byłem przekonany również, że w parku znajdą się także zabawki za pozostałą kwotę ok. 20 tys. zł.

Nikt wówczas z pracowników Urzędu Miasta, z którymi rozmawiałem przed podjęciem decyzji nie twierdził, że będzie inaczej. Tymczasem dziś, gdy pytam kiedy nastąpi montaż zabawek w nowym miejscu na os. Stacyjna, otrzymuję odpowiedź od zastępcy burmistrza, że takiego montażu nie będzie.  A pieniądze przeznaczone w tym roku na utworzenie parku, zamiast na zakup zabawek do niego, Urząd Miasta przeznaczył na prace ziemne i nasadzenia  wbrew wcześniejszym ustaleniom z radnymi KBiRG.

Jest to dla mnie zdumiewające,  dlatego postanowiłem podzielić się tą przykrą informacją z Państwem ukazując jednocześnie jak owocnie nam się układa współpraca z organem wykonawczym czyli burmistrzem.

Krzysztof Mianowski